26/02/2019
door stwaasland

Provinciaal criterium dag 2

De 1e start was al meteen goed voor een CLUBRECORD: Alexander Van Hoey Billiet verbreekt het meer dan 40-jaar oude record op 100m rugslag bij de eendjes. De nieuwe tijd is: 1.24.75

Verder behaalden 20 STW’ers één of meerdere medailles en werden er door iedereen mooie besttijden in 50m-bad gezommen:

14x Goud: Alexander Van Hoey Billiet (2x), Lotte Delporte (2x), Nils Van de Gender (2x), Benjamin Verbist, Lotte Verhulst (2x), Rino Lippens (2x), Laura Mariman, Maino Dominguez Diaz, Yade Hebb

11x Zilver: Vince Goethals (2x), Lise Reyniers (2x), Maino Dominguez Diaz, Jef Waltens, Sarah Jadoul, Maxine Weyts, Benjamin Verbist, Quinten Hebb, Jelle Lybeert

4x Brons: Ellen Goovaerts, Jonas Van Walle, Yuna Haentjens, Lina Goethals

Bovendien behaalden 2 van de 3 mixestafetteploegen goud: ploeg 13-14j (Benjamin, Ellen, Lina en Quinten) en ploeg +17 (Jade, Jonas, Laura en Rino) en de ploeg 11-12j (Nils, Sarah, Pieter en Yade) zilver.

21/02/2019
door stwaasland

ZGEEL 2-daagse op 16 en 17 februari

2 volledige dagen in het zwembad te Geel, met meer dan 400 zwemmers!! Inzwemmen in 3 groepen op 6 banen, met ca. 130 zwemmers!! Druk, druk, druk dus…
Olivier Orban behaalde de A-limiet op 100m schoolslag en Karo Lippens op 100m vrije slag en 100m rugslag. Onze 15 deelnemers zwommen samen een massa B-tijden: 38 in het totaal.
Gouden zwaantjes op de 100m wisselslag waren voor: Luna De Keersmaeker, Nils Van de Gender, Benjamin Verbist, Emma Cerpentier, Charlotte Penneman, Quinten Hebb, Jelle Lybeert en Olivier Orban.
Volgende zwemmers behaalden een open A- of B-finale:
Karo Lippens: B-finale: 4e op 50m rugslag, 6e op 100m rugslag en 6e op 100m vlinderslag
Olivier Orban: A-finale: 5e op 50m schoolslag en in de B-finale: 1e op 100m schoolslag
Maxine Weyts: B-finale: 4e op 100m schoolslag
Rino Lippens: B-finale: 2e op 100m vlinderslag en 5e op 50m vlinderslag
Marie-Claire De Baere: B-finale: 4e op 10m vrije slag, 1e op 50m vlinderslag, 4e op 100m rugslag en 2e op 100m vlinderslag

12/02/2019
door stwaasland

STW behaalt 1x GOUD en 2x ZILVER tijdens VLAAMSE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN te Antwerpen!

Even paniek, toen ARNE DE GRAUWE vorige week zijn vinger brak en voor deelname aan de kampioenschappen werd gevreesd, maar gelukkig kon hij toch zwemmen en … werd hij VLAAMS KAMPIOEN op 200m schoolslag (meteen ook goed voor een HAAI in een tijd van 2.42.50) en behaalde ook ZILVER op 100m schoolslag.

LUNA DE KEERSMAEKER zwom als 11-jarige haar 1e grote wedstrijd en behaalde meteen een ZILVEREN MEDAILLE op 200m schoolslag.
SAM HOOF probeerde op dezelfde wedstrijd hetzelfde bij de 12-jarigen, maar viel spijtig net naast het podium met een ondankbare 4eplaats.

Ze zwommen alle 3 ook nog verdienstelijke ereplaatsen bij de eerste acht: Luna (6e op 100m schoolslag), Sam (8e op 100m schoolslag), Arne (4e op 200m wisselslag en 5e op 200m vrije slag)

Onze andere geselecteerden, die voldeden aan de limieten om te mogen deelnemen waren: Nils Van de Gender, Benjamin Verbist, Lotte Verhulst, Emma Cerpentier, Quinten Hebb, Lina Goethals en Ellen Goovaerts. Ze verbeterden bijna allen hun 50m-bad tijden en sommigen onder hen behaalden ook reeds limieten voor de Belgische Zomerkampioenschappen.

04/02/2019
door stwaasland

Provinciaal criterium dag 1 in Temse

Onze STW’ers brachten 1 HAAI, 3 A-LIMIETEN, 13 B-LIMIETEN en een karrenvracht aan medailles mee naar huis.
Seray Salimov moest jammer genoeg de wedstrijd staken, hij liep waarschijnlijk een spierscheur op tijdens het zwemmen van 100m vlinderslag.

Op 200m schoolslag behaalden Luna De Keersmaeker, Sam Hoof en Charlotte Penneman de A-LIMIET. De tijd van Sam was meteen ook goed voor haar 1ste HAAI van het jaar.

Alexander, Vince, Jasper, Lise, Maino, Nils, Benjamin (2x), Lotte V., Bjarne, Luna, Jef en Merten behaalden een B-LIMIET.
We behaalden 18 individuele GOUDEN medailles: Alexander Van Hoey Billiet (2x), Lise Reyniers, Maino Dominguez Diaz (2x), Nils Van de Gender, Benjamin Verbist (2x), Lotte Verhulst (2x), Charlotte Penneman (2x), Rino Lippens (2x), Jef Waltens, Bjarne Thys, Luna De Keersmaeker, Sam Hoof en 2 estafetteploegen 11-12j jongens (Jef, William, Pieter en Nils) en meisjes (Sam, Sarah, Laurine en Alae)
Daarbovenop behaalden we nog 8x individueel ZILVER: Vince Goethals (2x), Pieter Beeckmans, Quinten Hebb, Charlotte Jadoul, Luna De Keersmaeker, Lise Reyniers, Narjis El Azzouzi en de estafetteploegen 13-14j jongens (Bjarne, Benjamin, Ayman en Quinten) en meisjes (Lina, Charlotte P., Charlotte J. en Lotte V.) en 5x Brons: Jasper Van Remoortere, Lotte Delporte, Jef Waltens, Lukas van den Broek en Laurine Lietar.

Uitslag