11/11/2019
door stwaasland

Open Belgische Kampioenschappen 25m-bad te Gent

8 STW’ers kwamen aan de start tijdens het open Belgisch Kampioenschap op 9 en 10 november: Milan Weyts, Karo Lippens, Xander Hebb, Yaron Weyts, Olivier Orban, Rino Lippens, Jarno Thierens en Marie-Claire De Baere.
Xander en Marie-Claire slaagden erin een finaleplaats te bemachtigen, waar ze hun tijd van de reeksen nogmaals verbeterden.
Xander werd 4e op 200m schoolslag met een tijd van 2.19.69, op 13 honderdsten van een bronzen medaille.
Marie-Claire werd 7e op 400m wisselslag in een tijd van 5.06.52, goed voor een Haai-limiet.
Jarno behaalde zijn 1e A-limiet op 200m vrije slag en Yaron zwom een Haai op 400m vrije slag
Clubrecords werden verbeterd door Xander op 200m schoolslag (2x) (2.19.69) en 200m wisselslag (2.09.42), beide keren bij de 15-16-jarigen en algemeen en door Yaron op 200m wisselslag bij de 17-18-jarigen (2.09.43).

04/11/2019
door stwaasland

2e dag Provinciale Kampioenschappen A te Aalst

Wegens de bouw van een nieuw zwembad was het geen optimale toestand in het 50m-bad van Aalst, maar de organisatoren deden hun uiterste best.
Doordat er geen wedstrijdgolfslagbanen waren bevestigd, waren de golven tijdens het zwemmen de oorzaak van, over het algemeen bij alle clubs, minder goede tijden.
Toch behaalden we weer een karrevracht medailles:
26x Goud: Quinten Hebb, Benjamin Verbist (3x), Luna De Keersmaeker, Sam Hoof (3x), Lotte Verhulst, Charlotte Penneman, Arne De Grauwe (3x), Olivier Orban, Stijn Verbist (2x), Alexander Van Hoey Billiet, Lotte Delporte, Marie-Claire De Baere (3x), Karo Lippens, Yaron Weyts, Rino Lippens, de estafetteploeg meisjes 13-14j (Lina, Charlotte, Lotte en Ellen) en jongens 13-14j (Quinten, Benjamin, Bjarne en Arne)
12x Zilver: Marie-Claire De Baere (2x), Lina Goethals (2x), Karo Lippens (2x), Jef Waltens, Benjamin Verbist, Olivier Orban, Charlotte Penneman, Lotte Verhulst, Quinten Hebb
19x Brons: Karo Lippens (2x), Rino Lippens (5x), Yaron Weyts (4x), Sam Hoof, Nils Van de Gender (2x), Marie-Claire De Baere, Ellen Goovaerts (2x), Luna De Keersmaeker, Yuna Haentjens

28/10/2019
door stwaasland

Massa besttijden tijdens Memorial Anteunis te Gent

Tijdens deze 2-daagse wedstrijd werden, ondanks de drukte, weer zeer mooie prestaties geleverd door al onze deelnemers.
Xander Hebb behaalde tijdens de reeksen een Provinciaal record (16j) en clubrecord (15-16j en algemeen) op 50m schoolslag 0.29.64 en verbeterde dit nogmaals tijdens de finale, die hij dan ook won in een tijd van 0.29.34.
Milan Weyts zwom een clubrecord op 50m vrije slag (15-16j en algemeen) 0.24.41 en verbeterde dit eveneens in de finale: 24.24
Alexander Van Hoey Billiet zet zijn clubrecord op 200m wisselslag bij de 9-10 jarigen nog een beetje scherper met een tijd van 2.46.99.
Haaien werden gezwommen door Milan Weyts op 50m vrije slag en 100m vlinderslag, Arne De Grauwe op 100m schoolslag en Yaron Weyts op 200m wisselslag.
Nils Van de Gender behaalde zijn 1e A-limiet en dit op 200m vrije slag.
Finaleplaatsen waren voor: Lina Goethals op 50m rugslag (5e), Arne De Grauwe op 200m wisselslag (6e), Milan Weyts op 50m vrije slag (3e), 50m schoolslag (6e) en 200m wisselslag (6e), Xander Hebb op 50m schoolslag (1e) en Yaron Weyts op 50m vlinderslag (7e) en 200m wisselslag (4e).

de uitslag is te vinden op de website van MEGA

21/10/2019
door stwaasland

Succesvolle wedstrijddag in Temse

In de voormiddag kwamen de lange afstand zwemmers aan bod tijdens de Provinciale A-kampioenschappen en die zorgden meteen voor spectaculaire tijdsverbeteringen.
Bjarne Thys behaalde zijn 1e A-limiet, Benjamin Verbist en Arne De Grauwe zwommen een Haai, allen op 1500m vrije slag.
De Provinciale titels waren hier voor Benjamin Verbist en Yaron Weyts, Lotte Verhulst en Ellen Goovaerts behaalden zilver en Lina Goethals en Arne De Grauwe brons.

In de namiddag werd de 6e dag van het Provinciaal criterium gezwommen. Ook hier weer prachtige resultaten! Alexander Van Hoey Billiet zet zijn reeks clubrecords bij de 9-10jarigen verder met een verbetering van 13 sec. op 400m vrije slag: 5.24.49 en meteen ook met zijn tussentijd op 200m: 2.39.87. Bjarne Thys en Alae El Bouhdidi behaalden hun 1e gouden zwaantje, beiden op 200m wisselslag.
De gouden medailles waren voor Alexander Van Hoey Billiet, Jef Waltens, Quinten Hebb (2x), Ellen Goovaerts, Jonas Van Walle, Laura Mariman en de estafetteploegen meisjes 11-12j (Claire, Narjis, Laurine en Alae) en 13-14j (Ellen, Lena, Yuna en Charlotte). Vince Goethals, Lotte Delporte, Charlotte Penneman, Alae El Bouhdidi, Yuna Haentjens, Nils Van de Gender, Ellen Goovaerts en Jonas Van Walle behaalden zilver en Bjarne Thys, Nils Van de Gender, Charlotte Penneman en Wout De Meester brons.


16/10/2019
door stwaasland

Trotse STW verdient jeugdlabel!!

Vanuit de Vlaamse Zwemfederatie kregen we het jeugdlabel 2019 voor leren zwemmen en competitie en mogen we met fierheid verkondigen dat we uitblinken in jeugdsport. Uiteraard verdienen we dit dankzij al onze zwemmers, lesgevers, trainers en medewerkers. Bedankt STW’ers !!